بی بلاگ

تمامی اطلاعات, خبرها و مقالات بصورت خودکار از سایت های فارسی دریافت و با ذکر منبع نمایش داده می شوند و بی بلاگ هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای آنها ندارد .
تولبار و نحوه استفاده از آن

تبلیغات

***

خیریه مهربانه

خیریه مهربانه

پست ثابت

همت 110

تبلیغات

خرید پستی جا قاشقی داخل کشوی گردان جا قاشقی خرید پستی

این محصول جهت قراردادن قاشق، چنگال، کارد و ... برای نگهداری در کشوی کابینت می باشد. در این محصول به منظور افزایش کاربری و سهولت استفاده در قسمت فوقانی بخشی با امکان چرخش 360درجه در نظر گرفته شده است.همچنین می توان از این قسمت به صورت جداگانه در هنگام سرو غذا روی میز استفاده نمود.

خرید

قیمت : 35,000 تومانمیراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری درمیان

مرکز آموزش صنایع دستی شهر اسدیه افتتاح گردید  
به گزارش روابط عمومی ميراث فرهنگی صنایع دستي و گردشگري شهرستان درميان، مرکز آموزش مهارت های کوتاه مدت صنایع دستي با حضور فرماندار شهرستان درميان، مدیر کل ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري استان و معاون صنایع دستي اداره کل، امام جمعه اهل سنت شهر اسدیه و جمعی از مسئولین شهرستان افتتاح گردید

مرکز آموزش صنایع دستی شهر اسدیه افتتاح گردید 
معاون رئیس جمهوری: صنعت گردشگری پس از برجام وارد فضایی امیدبخش شد  
Oct 24, 2016 - تفرش - ایرنا - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ميراث فرهنگی، صنایع دستي و ... کشور پس از توافق هسته ای و برجام وارد فضایی امیدبخش و روشن شد.تفرش - ایرنا - معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ميراث فرهنگی، صنایع دستي و ... کشور پس از توافق هسته ای و برجام وارد فضایی امیدبخش و روشن شد.Oct 24, 2016 - صنعت گردشگري کشور پس از توافق هسته ای و برجام وارد فضایی امیدبخش و روشن شد. ... به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردش

معاون رئیس جمهوری: صنعت گردشگری پس از برجام وارد فضایی امیدبخش شد 
شهر جهانی صنایع دستی گوهر سنگ‌ها رونمایی شد  
پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت: تمبر اختصاصی "مشهد؛ شهر جهانی صنایع دستي گوهر سنگ‌ها" طی مراسمی با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري کشور رونمایی شد.

متن کامل خبر: شهر جهانی صنایع دستي گوهر سنگ‌ها رونمایی شد

شهر جهانی صنایع دستی گوهر سنگ‌ها رونمایی شد 
معرفی سایت غیرمجاز خدمات رزرو اقامتی در پایتخت  
 مدیرکل ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري استان تهران از معرفی یک سایت غیرمجاز ارائه خدمات اقامتی به گردشگران با نام www.jakoo.ir به پلیس فتا خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري استان تهران رجبعلی خسروآبادی افزود: این سایت غیرمجاز اینترنتی اقدام به اجاره روزانه آپارتمان، خانه و سوئیت در نقاط مختلف تهران می کرد. خسرو آبادی با هشدار به شهروندان و مسافران تهران در خرید اینترنتی خدمات گردشگري گفت: ما مخالف تو

معرفی سایت غیرمجاز خدمات رزرو اقامتی در پایتخت 
تالیف کتاب آموزشی از مهم‌ترین چالش‌های گردشگری است/ ایرانیان با رشته گردشگری غریبه‌اند!  
شهرود امیرانتخابی، رئیس موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري در نشست «نقد کتاب‌های تالیفی دانشگاهی برای رشته‌های گردشگري» با اشاره به رویکرد جدی دولت به حوزه گردشگري گفت: تالیف کتاب به‌ویژه از دو سال‌و‌نیم گذشته یکی از مهم‌ترین چالش‌های مباحث حوزه آموزش گردشگري است.

تالیف کتاب آموزشی از مهم‌ترین چالش‌های گردشگری است/ ایرانیان با رشته گردشگری غریبه‌اند! 
برگزاری چهارمین همایش ملی نوروز، میراث صلح و دوستی  
دراین همایش که با ده نشست علمی در تالارهای همایش پژوهشگاه ميراث فرهنگی و گردشگري، موزه ملک، موزه پست و پژوهشکده تخصصی آرامستان دنبال می‌شود و همچنین 42 مقاله علمی با موضوع نوروز و صلح در آن ارایه خواهدشد.
در مراسم اختتامیه این همایش که در تاریخ 18 اسفندماه از ساعت 30/9 تا 14 در تالار همایش های موزه ملی (دوران اسلامی) برگزار خواهد شد بسته علمی و فرهنگی همایش شامل کتاب‌های مربوط به نوروز در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.
در حاشیه این همایش نیز نم

برگزاری چهارمین همایش ملی نوروز، میراث صلح و دوستی 
درخواست مکان دائمی نمایشگاه صنایع دستی و احداث سکوی مراسم ملی بیل گردانی نیم ور  
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی عصر چهارشنبه در آیین افتتاح اولین جشنواره باسلق و کاچی نیم وری از سید محمد حسینی، مدیر کل ميراث فرهنگی، گردشگري و صنایع دستي استان مرکزی خواست نسبت به اختصاص یک مکان دائمی برای نمایشگاه صنایع دستي نیم ور و احداث سکوی مراسم سنتی و ملی بیل گردانی این شهر اقدام اساسی کند.حجت الاسلام علیرضا سلیمی در این مراسم اظهار داشت: این جشنواره، جشنواره پرمعنایی است که معرفی سنت ها، آداب و رسوم مردم شهر نیم

درخواست مکان دائمی نمایشگاه صنایع دستی و احداث سکوی مراسم ملی بیل گردانی نیم ور 
تاسیس دو کارگاه سنتی در دهلران  
دهلران : مدیر اداره ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري شهرستان دهلران از تاسیس  دو کارگاه چیت‌بافی و چاقوسازی در شهر پهله زرین آباد در شهرستان دهلران خبر داد.
به گزارش خبرنگار گمنام  دهلران به نقل از روابط عمومی اداره ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري استان فرج فاضلی اظهار داشت: با اقدامات انجام گرفته در تیرماه امسال دو کارگاه چیت بافی و چاقوسازی در شهر پهله مرکز بخش زرین آباد دایر خواهند شد.
وی ضمن اشاره به اینکه توجه به صنایع دستي یکی

تاسیس دو کارگاه سنتی در دهلران  
دومین گردهمایی سراسری هموندان شورای هماهنگی سازمانهای غیردولتی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری  
 
دومین گردهمایی سراسری هموندان شورای هماهنگی سازمانهای غیردولتی ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري⚜ شورای_هماهنگی با همکاری تشکل غیر دولتی تایماز ٬ دیده بان طبیعت_سبز ، انجمن متخصصین گردشگري آرتاویل  و  دستگاه ها و نهاد های اجرایی استان و شهرستان #اردبیلزمان : هفدهم و هجدم شهریور نود و پنج اردبیلمهلت نام نویسی (غیر قابل تمدید) : تا ساعت 12 روز دوشنبه 15 شهریور لینک مستقیم نام نویسی: http://chtngos.ir/index.php?option=com_rsform&formId=14 لینک مستقیم ثبت درخواست هم

دومین گردهمایی سراسری هموندان شورای هماهنگی سازمانهای غیردولتی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری 
سیزدهمین نشست شورای مرکزی انجمن جوانان سپید پارس  
به نام یزدان پاک
درود و سپاسسیزدهمین نشست شورای مرکزی انجمن جوانان سپید پارس (  دفتر فارس ) با باشندگی چند تن از هموندان انجمن و جناب دکتر  فدایی مدیر پایگاه ميراث جهانی پاسارگاد و جناب مهندس  نصیری حقیقت  ریاست  اداره ميراث فرهنگی صنایع دستي و گردشگري شهرستان پاسارگاد در محل دفتر پژوهشی پاسارگاد برگزار گردید!
در این نشست که در راستای مباحث و همکاری های پیشین و  طرح  توسعه پایدار پاسارگاد برگزار گردید، به مواردی همچون  چگونگی برپایی نشست

سیزدهمین نشست شورای مرکزی انجمن جوانان سپید پارس 
انعقاد تفاهمنامه همکاری بین مؤسسه آموزش عالی سازمان با دانشکده گردشگری انگلیسی نیکوزیا  
به گزارش روابط عمومی مؤسسه آموزش عالی علمی-کاربردی ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري این تفاهمنامه شامل 9 ماده و یک ضمیمه با نظارت اداره کل دفتر بین‌الملل سازمان در محل موسسه آموزش عالی سازمان به امضای دکتر شهرود امیرانتخابی رئیس مؤسسه آموزش عالی و حسین قاسمی تنگه‌علیا نماینده دانشکده گردشگري انگلیسی نیکوزیا (BUN) و سرکار خانم لادن جعفری تهرانی، مدیر کل دفتر امور بین‌الملل سازمان رسید.

انعقاد تفاهمنامه همکاری بین مؤسسه آموزش عالی سازمان با دانشکده گردشگری انگلیسی نیکوزیا 
افتتاح 2 طرح گردشگری در روستاهای پاوه  
اورامان نیوز: مدیر اداره ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري شهرستان پاوه از افتتاح دو طرح گردشگري در روستاهای این شهرستان خبر داد.
 هادی شریفی اظهارکرد: به مناسبت روز روستا و با حضور فرماندار پاوه، مدیران صندوق کارافرینی امید، بخشداران و مسولان ادارات این شهرستان، دو طرح در زمینه گردشگري و صنایع دستي در روستاهای هجیج و میوان افتتاح شد.
  وی افزود: روستای میوان با جمعیت 35 خانوار بعنوان اولین روستای زنان کلاش باف معرفی و همه زنان روستا در یک

افتتاح 2 طرح گردشگری در روستاهای پاوه 
دهکده هنرهای دستی اقوام ایرانی وملل  
با گذشت بیش از سه دهه از واگذاری وفروش زمینهای شهرک زیتون به 4200 خانواده وزارت کشاورزی  تنها راه خروج از بن بست سی ساله مشارکت در طرح  گردشگري وتوریستی منطقه سرخه حصار با مشارکت مالکان در ایجاد یک دهکده هنرهای دستي با حمایت وزارت جدید  ميراث فرهنگی وگردشگري وصنایع دستي بصورت تشکیل یک نمایشگاه  دایمی وایجاد  بیش از 4000  غرفه فرهنگی بصورت ویلایی  بدون دیوار کشی با محوطه سازی گردشگري وایجاد جاذبه های توریستی  در شرق تهران مجاور بوستان سرخه ح

دهکده هنرهای دستی اقوام ایرانی وملل  
الزامات گردشگری پایدار ٦  
اهداف توسعه گردشگري


ایجاد اشتغال و کارآفرینی در حوزه‌های ميراث فرهنگی، صنایع
دستي و گردشگري.

جلب و جذب مشارکت بخش عمومی و خصوصی در سرمایه‌گذاری‌های
بخش ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري.

شناسایی آسیب‌ها، تنگناها و توسعه زیرساخت ها و تأسیسات
صنعت گردشگري با همکاری همه جانبه دستگاه‌های اجرایی ذیربط.

رشد پایدار روند ورودی گردشگران، ارتقاء مستمر رتبه
گردشگري و صنایع دستي ایران در جهان(توسعه صنعت گردشگري) از طریق متنوع‌سازی
خدمات، م

الزامات گردشگری پایدار ٦ 
توریسم سلامت اردبیل  
عبدالرحمن ولایتی*
گردشگري سلامت، کانون کنفرانس بین‌المللی اکو در اردبیل
11 خرداد 139813:01 گردشگري0 دیدگاه26 بازدید 
 استان اردبیل در روزهای پیش رو میزبان یکی از مهم‌ترین ارکان همگرایی کشورهای غرب و آسیای میانه یا همان سازمان همکاریهای اقتصادی(ECO ) خواهد بود.
این سازمان در واقع یک نهاد مهم منطقه ای و بین المللی در بعد قاره آسیا در کنار سازمان همکاری اقتصادی شانگهای و اتحادیه همکاری کشورهای متطقه جنوب آسیا می باشد که میزبانی استان اردبی

توریسم سلامت اردبیل 
اغلب مناطق نمونه گردشگری کرمانشاه بدون سرمایه‌گذار مانده‌اند  
اورامان نیوز: سرپرست معاونت سرمایه گذاری اداره کل ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري استان کرمانشاه گفت: اغلب مناطق نمونه گردشگري استان بدون سرمایه‌گذار مانده‌اند.
سمیه حیدری در نشستی در اداره کل ميراث فرهنگی و گردشگري استان اظهارکرد: از مجموع 50 منطقه نمونه گردشگري استان کرمانشاه، تنها 10 منطقه دارای سرمایه گذار بخش خصوصی هستند.
حیدری افزود: طرح مناطق نمونه گردشگري در سال 1382 تصویب شد و طی سنوات 85 و 87 و در دو سفر دولت قبل به استان یک بار طر

اغلب مناطق نمونه گردشگری کرمانشاه بدون سرمایه‌گذار مانده‌اند 
تقدير و تشكر از مدير امور آب و فاضلاب ماکو  
تقدیر و تشكر از مدیر امور آب و فاضلاب ماکو
دکتر غلامرضا سلیمانی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری ماکو و آقای مهندس جلیل جباری، مدیر کل ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري استان آذربایجان غربی از همکاری مهندس حسین نژاد، مدیر امور آب و فاضلاب ماکو در جریان برگزاری نمایشگاه منطقه ای صنایع دستي در شهرستان ماکو با اهدای لوح تقدیر، تشكر نمودند.
در متن این لوح نوشته شده است :
جناب آقای یعقوب حسین نژاد
مدیر محترم آبفای شهری شهرستان ماکو
بدینوسیله

تقدير و تشكر از مدير امور آب و فاضلاب ماکو 
ساخت خودروهای گردشگری در ایران  
Oct 8, 2016 - معاون رییس‌جمهور گفت: وزیر صنعت اخیرا کاتالوگ دو نمونه خودروی مورد استفاده‌ی گردشگران را به بنده نشان داده که قرار است آن خودروها وارد خط تولید ...معاون رییس‌جمهور گفت: وزیر صنعت اخیرا کاتالوگ دو نمونه خودروی مورد استفاده‌ی گردشگران را به بنده نشان داده که قرار است آن خودروها وارد خط تولید ...نواجنوب:معاون رییس جمهور گفت: وزیر صنعت اخیرا کاتالوگ دو نمونه خودروی مورد استفاده ی گردشگران را به بنده نشان داده که قرار است آن خودروها و

ساخت خودروهای گردشگری در ایران 
دوم آبان95، قطار گردشگران خارجی به کرمان می آید  
مدیر‌کل ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري استان کرمان با اشاره به اینکه استان کرمان فردا میزبان گردشگران خارجی از ۸ کشور خارجی است گفت: قطار توریستی گردشگران خارجی در روز یکشنبه دوم آبان ماه جاری وارد شهر کرمان می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان و به نقل از روابط عمومی اداره کل ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري استان کرمان، محمود وفایی اظهار داشت: قطار توریستی گردشگران خارجی با نام " هزار و یکشب" حامل 48 گردشگر خارجی از کشورهای

دوم آبان95، قطار گردشگران خارجی به کرمان می آید 
چند درصد از اوقات زندگی مان صرف دیدار از آثارباستانی می شود؟  
به دلیل مشکلات پیچیده زندگی و فقر اقتصادی مردم،سفر و گردش نه به مفهوم خاص گردشگري که به معنی عام(عامیانه)رفتن به مکانی دیگراز معنای پیچیده تر خود خارج شده است و امروز هرکس تلاش دارد تا عبور از خط مکان زندگی اش را سفر و خود را مسافر و گردشگر بخواند.ما هم با این تعریف کنار می آییم وبه آن احترام می گزاریم. اما براستی چند در صد از اوقات خود را ماصرف دیدار از آثار و اماکن باستانی ،موزه ها ومکان های دینی وقدیمی می کنیم؟بررسی شیوه های زندگی و چگونگی چ

چند درصد از اوقات زندگی مان صرف دیدار از آثارباستانی می شود؟ 
کتاب میراث کهن استان بوشهر مولف بهرام شفیعی  
کتاب ميراث کهن استان بوشهرمولف بهرام شفیعیناشر: صحیفه خردتعداد صفحه: 212قطع: رقعینوع جلد: شومیزتاریخ نشر:95/02/08
نوبت چاپ:1محل نشر: قمشمارگان: 1500رده دیویی:955.642 زبان کتاب: فارسیمعرفی کوتاه:در کتاب حاضر، ميراث کهن استان بوشهر معرفی شده است. این اثر از مجموعه «دانشنامه بوشهر» است. از آثار تاریخی استان بوشهر، دوره باستان دارای اهمیت خاصی است. ابتدا تاریخ ایلام باستان بررسی شده و استان بوشهر در این دوره تاریخی مورد مطالعه قرار گرفته است. در ادامه آثا

کتاب میراث کهن استان بوشهر مولف بهرام شفیعی 
برپایی نخستین جشنواره تخصصی صنایع دستی خوزستان در دزفول  
برپایی نخستین جشنواره تخصصی صنایع دستي خوزستان در دزفول
            دزفول - ایرنا - نخستین جشنواره تخصصی صنایع دستي و سوغات محلی شهرهای مختلف خوزستان در بوستان دولت دزفول برپا شد.
 
        
            
مدیر این جشنواره دوشنبه به ایرنا گفت:در این جشنواره سوغات و صنایع دستي هنرمندان شهرهای اندیمشک ، دزفول ، شوش و شوشتر در 50 غرفه به نمایش در آمده است. سیدمبین رضازاده افزود:این جشنواره با هدف حمایت از صنعتگران و کوتاه کردن دست واسطه ها به هم

برپایی نخستین جشنواره تخصصی صنایع دستی خوزستان در دزفول 
پروژه های گردشگری از تسهیلات بانکی بهره مند می شوند!  
سعید شیرکوند در نشست اعضای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرستان مشگین شهر:
پروژه های گردشگري از تسهیلات بانکی بهره مند می شوند
معاون برنامه ریزی وسرمایه گذاری سازمان ميراث فرهنگی، صنایع دستي وگردشگري گفت: دولت به پروژه های گردشگري با بیش از 50 درصد پیشرفت تسهیلات ویژه مالی اعطا می کند.
معاون برنامه ریزی وسرمایه گذاری سازمان ميراث فرهنگی، صنایع دستي وگردشگري 
ادامه مطلب

پروژه های گردشگری از تسهیلات بانکی بهره مند می شوند! 
معرفی جاذبه های گردشگری خراسان رضوی در گمرک مرزی سرخس  
خبرگزاری ساریكا-   مدیر امور شهرستان های اداره کل ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري خراسان رضوی گفت: جاذبه های گردشگري این استان در گمرک مرزی سرخس به مسافران معرفی می شود. به گزارش روابط عمومی دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر استان خراسان رضوی، حسین متشکری گفت: استان خراسان رضوی دارای جاذبه های گردشگري بی نظیر و همچنین اماکن فرهنگی و تاریخی بسیار ارزشمند است که این ظرفیت های گرانقدر باید به شکل مناسب به گردشگران داخلی و خارجی معرفی شود. وی

معرفی جاذبه های گردشگری خراسان رضوی در گمرک مرزی سرخس 
سازمان میراث : گران فروشی کاخ جهانی  
به دنبال انتشار گزارش گران فروشی بلیت ورودی کاخ
جهانی گلستان، سازمان ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري توضیحاتی را با هدف رفع ابهام
مطرح کرد.
سازمان ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري در این
توضیحات تاکید کرده است: «مدیریت مجموعه و کارکنان گلستان هیچ گونه دخل و تصرف و یا
فروش به غیر از تعرفه های مصوب را نداشته اند.»

واکنش سازمان ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري
به گزارش خبری با عنوان "هزینه اضافیِ مهمانان خارجی
در کاخ گلستان" :
بلیت ها

سازمان میراث : گران فروشی کاخ جهانی 
بازدید نیم میلیون نفر گردشگر از باغ فین کاشان  
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، رئیس اداره ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهرستان کاشان با بیا ن اینکه 9 کمیته در ایام نوروز برای رفاه حال گردشگران فعال هستند گفت : برنامه‌ریزی حفاظتی و مرمتی و برنامه‌های فرهنگی ، تبلیغاتی ، محیطی از محورهای فعالیت این کمیته ها است .
ادامه مطلب

بازدید نیم میلیون نفر گردشگر از باغ فین کاشان 
مقالات احمد نیک گفتار  
 
مقالات
1- شناسایی و معرفی آثار باستانی داشخانه. زاهدان. پژوهشی باستان شناسی دانشگاه ادبیات و علوم انسانی سیستان و بلو چستان، گاهنامه آوای باستان ، سال پنجم ، شماره پنجم ، خرداد ، – 1384.
2-مهرهای ساسانی ،مجله آوای باستان ،دانشگاه سیستان و بلوجستان ، 1385
3- كوركانهای سكایی ، باهمكاری دكتر بهمن فیروزمندی ، پژوهش های تاریخی (دانشگاه سیستان و بلوچستان) » پاییز و زمستان 1387 - شماره 3 »
4- نقش راههای تجاری در شكوفای و افول اسفراین ، با همكاری علی اكبر و

مقالات احمد نیک گفتار 
برگزاری نخستین نشست مشارکتی نمایندگان انجمن های حوزه میراث فرهنگی و گردشگری با عنوان "پاسارگاد در مس  
به نام یزدان پاک
درود و سپاس
نخستین نشست ملی
پاسارگاد در مسیر توسعه‌ی پایدار
اولین نشست ملی پاسارگاد در مسیر توسعه‌ی پایدار با شعار «مشارکت جوامع محلی» در روز دوازدهم و سیزدهم اسفندماه در مجموعه‌ی جهانی پاسارگاد
نشست دو روزه‌ی پاسارگاد در مسیر توسعه‌ی پایدار با شعار «مشارکت جوامع محلی» در روز دوازدهم و سیزدهم اسفندماه در مجموعه‌ی جهانی پاسارگاد برگزار شد. این نشست که به همت انجمن جوانان سپید پارس، انجمن دوستداران یادمان‌ها و خانه ف

برگزاری نخستین نشست مشارکتی نمایندگان انجمن های حوزه میراث فرهنگی و گردشگری با عنوان "پاسارگاد در مس 
یک مقام آگاه :خبر تغییرات و جابه جایی ها در دفتر رئیس جمهوری غیر واقعی است  
یک مقام آگاه :خبر تغییرات و جابه جایی ها در دفتر رئیس جمهوری غیر واقعی است
 یک منبع آگاه در دفتر رئیس جمهوری به دنبال انتشار برخی شایعات در شبکه های اجتماعی مبنی بر تغییرات و جابه جایی ها در دفتر رئیس جمهوری و نهاد ریاست جمهوری، این گمانه زنی ها را از اساس کذب و غیر واقعی دانست. این منبع آگاه این گونه خبرسازی ها را تلاش و تحرک معنی دار برخی گروه های سیاسی مخالف دولت عنوان کرد.این منبع آگاه در ادامه هرگونه تغییر در دفتر رئیس جمهوری و همچنین بر

یک مقام آگاه :خبر تغییرات و جابه جایی ها در دفتر رئیس جمهوری غیر واقعی است 
بازدید استاندار محترم سمنان از آبگرم روستای افتر  
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخه: دكتر خباز استانداراستان سمنان، دانشمندی به همراه مدیركل حوزه دفتر استاندار،زندیه وكیلی معاون امورعمرانی استانداری،جعفری بخشدارمركزی شهرستان سرخه، بیدختی مدیركل ميراث فرهنگی گرشگری وصنایع دستي استان سمنان با حضور در شهرستان سرخه از چشمه های آبگرم روستای افتر شهرستان سرخه  بازید میدانی به عمل آوردند.
دكتر خباز در این بازدید آبگرم شهرستان را یك نعمت خدادادی كم نظیر دانست و برتسریع در عملیات آماده

بازدید استاندار محترم سمنان از آبگرم روستای افتر 
4 مطالبه گردشگری اتاق ایران از مجلس دهم  
مجلس دهم در حالی از هفته گذشته آغاز به کار کرد
که با تغییر قابل توجه اعضا و رویکرد اعضای خانه ملت، امیدهای تازه ای در خصوص شکل
گیری اتفاقات مثبت در دل فعالان اقتصادی بخش خصوصی شکل گرفته است.


طرح تشکیل وزارتخانه ميراث فرهنگی، صنایع دستي و
گردشگري، معافیت مالیات بر ارزش افزوده در بخش گردشگران ورودی، طرح حمایت از احیا و
مرمت اماکن قدیمی و تاریخی و همچنین سهولت در راه اندازی کسب و کارها، عمده مطالبات
بزرگ ترین پارلمان بخش خصوصی کشور در حوزه صن

4 مطالبه گردشگری اتاق ایران از مجلس دهم 
معاون میراث فرهنگی کرمان:ماهان پیشانی کرمان است  
به گزارش کرمان فردا به نقل از فارس، غلامرضا فرخی پیش از ظهر امروز در نشست ستاد تسهیلات نوروزی بخش ماهان اظهار داشت: رفع نواقص در برخی نقاط از جمله تسهیل کردن شرایط ماندگاری گردشگران بسیار گره‌گشاست .
وی گفت: ایام نوروز فرصت بسیار خوبی است تا توانمندی‌ها و داشته‌های خود را به دیگران نشان دهیم .
فرخی ماهان را پیشانی کرمان دانست و بیان داشت: صنایع دستي در کنار جاذبه‌های گردشگري، ميراثی بسیار ارزشمند و نشان‌دهنده قدمت و اصالت هر منطقه است .


معاون میراث فرهنگی کرمان:ماهان پیشانی کرمان است 
نخستین نشست مشارکتی نمایندگان انجمن های حوزه میراث فرهنگی و گردشگری با عنوان "پاسارگاد در مسیر توسعه  
کارگروه پیوند با پایگاه های ميراث جهانی
(انجمن جوانان سپید پارس/انجمن دوستداران یادمان ها/خانه فرهنگ جاودان)
با همکاری
پایگاه ميراث جهانی پاسارگاد
برگزار می کند نخستین نشست ملی مشارکتی سازمان های غیر دولتی ميراث فرهنگی و گردشگري
 با رویکرد مشارکت جوامع محلی
"پاسارگاد در مسیر توسعه پایدار"
 
زمان:دوازدهم و سیزدهم اسفند ماه نود و چهار
مکان :  پاسارگاد، مجموعه ميراث جهانی
 با باشندگی مدیران و مسئولان ارشد استانی و کشوری و انجمن های ميراث فر

نخستین نشست مشارکتی نمایندگان انجمن های حوزه میراث فرهنگی و گردشگری با عنوان "پاسارگاد در مسیر توسعه 
ابریشم کشی در راه ثبت جهانی  
 معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه اظهارکرد: سنت ابریشم کشی این شهرستان برای ثبت در ردیف ميراث ناملموس جهانی پیشنهاد شده است.
حسن فتحی نیا افزود: پرونده این امر در سازمان ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري مطرح شده و کارشناسی های اولیه آن صورت گرفته و اکنون در مرحله انجام اقدامات تکمیلی است.وی گفت : ثبت جهانی این حرفه به عنوان یکی از صنایع دستي منطقه، می تواند صنعت ابریشم کشی را، که علی رغم قدمت و زمینه بسیار در این منطقه، در سالیان

ابریشم کشی در راه ثبت جهانی 
آثار تاریخی اشکنان تعیین حریم می شود  
تمامی ساخت وسازهای در حریم آثار تاریخی اشکنان با هماهنگی ميراث فرهنگی انجام می شود
مسعود تقی زاده  رییس اداره ميراث فرهنگی و گردشگري شهرستان لامرد گفت: آثار تاریخی حمام و مسجد علیخانی اشکنان مربوط به دوره قاجاریه تعیین حریم می شود و تمامی ساخت و سازهای اطراف این بناهای تاریخی با نظارت ميراث فرهنگی و همکاری دستگاههای محلی انجام می شود.
مسعود تقی‌زاده گفت: مجموعه تاریخی حمام و مسجد علیخان اشکنان مربوط به دوره قاجاریه واقع در بخش اشکنان تعی

آثار تاریخی اشکنان تعیین حریم می شود 
همايش ملي مردم‌شناسي مرگ و زندگي، 25 بهمن ماه برگزار خواهد شد.  
همایش ملی مردم‌شناسی مرگ و زندگی از سوی پژوهشكده مردم‌شناسی پژوهشگاه ميراث فرهنگی و گردشگري با مشاركت سازمان بهشت‌زهرا (س)، مركز اسناد فرهنگی آسیا، موزه ملی و موزه عروسك‌های ملل در 25 بهمن‌ماه در موزه ملی از ساعت 10 تا 18 برگزار خواهد شد.
علیرضا حسن‌زاده رییس پژوهشكده مردم‌شناسی اطلاع داد كه در این همایش 40 سخنرانی علمی از میان 100 مقاله علمی تأیید شده، از سوی محققان و پژوهشگران كشور در ده نشست تخصصی ارائه خواهد گردید. در این همایش از هفت ج

همايش ملي مردم‌شناسي مرگ و زندگي، 25 بهمن ماه برگزار خواهد شد. 
استقبال هزاران نفر از پایگاه گردشگری و نمایشگاه میراث فرهنگی باوی  
معرفی توانمندی ها و ظرفیت های فرهنگی
همزمان با تعطیلات نوروزی و آغاز سال جدید و در راستای معرفی توانمندی ها ، ظرفیت ها و ميراث فرهنگی شهرستان باوی و نمایش زمینه های اقتصاد بومی با هدف تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر “اقتصاد مقاومتی ؛ اقدام و عمل” و همچنین اجرای سیاست های دولت “تدبیر و امید” با همت ستاد اجرایی مسافرت های نوروز ، اداره ميراث فرهنگی ،گردشگري و ميراث فرهنگی شهرستان باوی و همکاری و همراهی آموزش و پرورش، ،بخشداری و شه

استقبال هزاران نفر از پایگاه گردشگری و نمایشگاه میراث فرهنگی باوی 
گردشگري ايران در دام زير ساخت هاي فرسوده  
توسعه صنعت گردشگري درایران - به ویژه در دوره پسابرجام که روابط ما با سایر ملل رو به بهبود است و انتظار می رود شاهد رشد ورود گردشگران خارجی به کشور باشیم- به ساختارها و امکاناتی نیاز دارد که بدون دسترسی به آنها، دل بستن و سخن گفتن از ارتقای گردشگري، آب در هاون کوبیدن است.
صد البته در کشوری نظیر ایران که جاذبه های گردشگري فراوان و به قدمت تمدن بشری دارد، چنین زیرساخت ها و امکاناتی می بایست از سالها قبل ایجاد شده باشد، ولی به دلایل مختلف سیاسی، ا

گردشگري ايران در دام زير ساخت هاي فرسوده 
دومین مجمع عمومی گروه تاریخ استان  
به دنبال برگزاری موفق و تحسین برانگیز همایش صفوی که در آن دو مقاله و یک سخنرانی توسط سه استاد ارائه شد، دومین جمع عمومی گروه تاریخ استان با عنوان همایش تاریخ مغول در تاریخ چهارشنبه پنجم اسفندماه جاری در محل مرکز تحقیقات معلمان اصفهان خیایان شمس آبادی برگزار می شود. در این همایش دکتراللهیاری مدیرکل ميراث فرهنگی و صنایع دستي و گردشگري استان اصفهان و آقای دکتر احمدی و اینجانب فروغی ارائه ی مطلب خواهیم داشت. حضور همکارانی که جایزه ی ضمن خدمتی

دومین مجمع عمومی گروه تاریخ استان 
گردشگري جديد، اقتصاد را دگرگون مي كند  
خدمات گردشگري در سالهای اخیر به واسطه استفاده از فناوری های نوین و کاربرد متد جدید در جذب مخاطب به حدی توسعه یافته است که برخی آن را فرا تر از یک صنعت عمومی و هم تراز با علوم پایه قلمداد می کنند.
به زعم این گروه از افراد، گردشگري اینک در آغاز یک رنسانس قرار دارد که آن را از حالت یک صنعت راکد و الگو پذیر به یک دانش محاسباتی با قدرت الگوسازی و جهت دهی به سایر حوزه های صنعتی مبدل می کند. گردشگري در قالب جدید دیگر یک علم تجربی نیست که فنون آن سینه به

گردشگري جديد، اقتصاد را دگرگون مي كند 
آمادگـی شهـر کاخک برای استقبـال از زائریـن  
بخشدار کاخک، گفت: با هماهنگی های صورت گرفته آمادگی لازم در این بخش برای استقبال از مسافران نوروزی و زائران فراهم شده است.
نشست ستاد اجرایی خدمات سفر در آستانه سال نو با حضور بخشدار، رئیس اداره ميراث فرهنگی، صنایع دستي و گردشگري گناباد  و اعضای این ستاد در محل بخشداری کاخک تشکیل شد.محمدرضا حجازی، بخشدار و رئیس ستاد فرعی بخش کاخک، در این نشست گفت: امسال با برنامه ریزی های به عمل آمده بخش کاخک آمادگی کامل جهت خدمات به زائرین و مسافرین نوروزی ر

آمادگـی شهـر کاخک برای استقبـال از زائریـن 
مذاکره برای آسان شدن صدور ویزای روسیه برای ایران  
لینک منبع و پست :مذاکره برای آسان شدن صدور ویزای روسیه برای ایرانhttp://www.asriran.com/fa/news/474863/مذاکره-برای-آسان-شدن-صدور-ویزای-روسیه-برای-ایرانمذاکره برای آسان شدن صدور ویزای روسیه برای ایران - عصر ایران
www.asriran.com/fa/news/474863/‏ - ذخیره شده
5 ساعت قبل ... سعید شیرکوند معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری سازمان ميراث فرهنگی، صنایع
دستي و گردشگري و اولگ سافونوف رییس آژانس گردشگري روسیه در ...
مذاکره برای آسان شدن صدور ویزای روسیه برای ایران - خرداد
khordadnews.ir/.../

مذاکره برای آسان شدن صدور ویزای روسیه برای ایران 
کویرهای ایران تشنه گردشگری  
شاید با شنیدن کلمه کویر، خشکی، درماندگی و حشرات سمی اولین کلماتی باشند که به ذهن انسان خطور می کنند؛ این در حالی است که کویر می تواند یکی از بهترین مکان ها برای افرادی باشد که از هیاهوی شهرها کلافه شده اند. البته خشن، خشک و زمخت بودن کویر به واسطه نوع نگاهی است که به چنین اقلیمی در کشور ما می شود. با اندکی تغییر زاویه نگاه، می توان دریافت که کویر نه تنها یک تهدید نیست بلکه در بعد گردشگري یک فرصت استثنایی برای ایران محسوب می شود. این اتفاق البته

کویرهای ایران تشنه گردشگری 
جملات انگیزشی که باید هر روز به خودتان بگویید  
سخت ترین افرادِ دنیا نیز به انگیزه نیاز دارند…مهم نیست چقدر قوی، شجاع و امیدوار باشید، به انگیزه نیاز دارید. انگیزه در واقع، همان “چرا باید سختی را تحمل کنم؟” تان است… اگر جوابی برای آن داشته باشید، هیچ شرایطی سخت نخواهد آمد.
اما بعضی اوقات زندگی چنان سخت میگیرد، که دیگر تحمل افراد به حداقل ممکن میرسد.در چنین شرایطی، کاربرد فلسفه و عرفان و … بی اثر است ! تنها چیزی که لازم است یک راهکار عملی است؛ یک تکنیک.
برای همین منظور، ۱۰ جمله انگیزشی ر

جملات انگیزشی که باید هر روز به خودتان بگویید 
  

فروشگاه

لینک عضویت در کانال تلگرام

عضویت در گروه تلگرام جوک کلیپ عکس


کانال تلگرام

جدیدترین مطالب

خرید مستقیم فرش از کارخانه !!
تفاوت قیمت با فروشگاه های سطح شهر 30 الی 50%